O nás

Kdo jsme?

Naše skupina se již mnoho let zabývá pořádáním akcí pro děti a rodiče během roku a již mnoho let organizací dětských letních táborů pro děti od 7 do 15 let včetně. 

To, že naši práci děláme dobře a s nadšením, dokazuje fakt, že mnoho praktikantů a vedoucích se rekrutuje právě z řad bývalých dětských táborníků. Dětský letní tábor je organizován vždy od prvního dne (příjezd dětí a ubytování) a jeho celková délka bývá proměnlivá,  pohybuje se okolo 16 dní.

Letní tábor a celá jeho koncepce se nese v přátelském duchu – nejedná se o žádný byznys. Z tohoto důvodu se také pořádá pouze jeden turnus na začátku prázdnin.

Fotky z minulých turnusů si můžete prohlédnout zde!

Proč má vaše dítě jet právě s námi?

Jsme malý tábor o kapacitě maximálně 60 dětí. Při tomto počtu připadají na každý oddíl (vždy jsou tvořeny 4 oddíly) hned 3 vedoucí.

Je tedy zajištěno, že se Vašemu dítěti bude stále někdo věnovat.


Všichni naši vedoucí a praktikanti jsou řádně vyškoleni a mají splněné zkoušky „Vedoucí dětského kolektivu„. Tyto zkoušky pořádá organizace Pionýr.


Máme dlouholetou tradici. Letní tábor Ledňáček začínal převážně jako rodinná záležitost, kdy se v podstatě všechny děti navzájem znaly.

Teď se každý rok děti vrací na tábor stejně tak jako tomu bylo na začátku.


Další výhodou zejména pro Pražáky je lokalizace tábora poblíž Rosovic u Dobříše (viz mapa na konci stránky nebo klik na mapu). Budete tedy vědět, že v případě potřeby máte Vaše dítě stále na dosah.

Každý druhý rok pořádáme návštěvní den, kdy se mohou rodiče přijet podívat na své ratolesti a prohlédnout si tábor a jeho fungování. 

Aktivně používáme facebookové stránky, kde se během tábora denně objevují fotky, takže své dítě můžete sledovat skoro „online“ a dále pak i během roku informujeme novinkách. Také se můžete kouknout na naše videa na youtube.com a již zmíněnou galerii fotek.

Čím se náš tábor liší od ostatních?

Provozujeme věkově smíšené oddíly. Ve většině táborů jsou děti rozděleny do oddílů dle věku. U nás se snažíme vytvořit oddíly tak, aby se malé a nezkušené děti od těch větších co nejvíce naučily. Příležitostí při hrách a jiných společných aktivitách je k tomu dost. V rámci oddílu i mimo něj si tak vzájemně pomáhají, což jde k užitku nejen těm malým, ale i těm větším.


Náš tábor rok co rok roste „téměř“ z ničeho na zelené louce. Nemáme tedy žádné zděné stálé zázemí – veškeré vybavení je vždy znovu postaveno včetně jídelny, sprch a WC. Děti jsou tak více zapojeny do chodu celého tábora. Tu je třeba přistavět si do stanu poličku, tu se jde do lesa na dříví (obstarání suchých stromů je vděčná zábava především pro starší ročníky) nebo je třeba udělat jiné táborové práce.

Vše se samozřejmě děje dobrovolně a za dohledu dospělého proškoleného vedoucího. Děti si tak nejen užijí spousty her a jiných radovánek, ale zároveň mohou získat i další cenné zkušenosti.